spécialiste en réparation boites de transfert Manualne skrzynie biegów Citroen Saxo

Z pewnością ciekawymi, można powiedzieć, że nawet kultowymi autami, które większość zna z zagranicznych filmów są amerykańskie samochody policyjne. Od bardzo dawna wśród aut, które oferuje się policji, dominują takie modele jak Ford, Chrysler oraz General Motors.

Ich kolory bywają różne, gdyż w Stanach nie obowiązuje jeden wzór zgodnie z którym maluje się policyjne wozy. Bardzo długo popularne były auta w kolorze biało-czarnym, potem zaś przyjęło się, że policja w miastach charakteryzuje się biało-niebieskim kolorem samochodów, zaś szeryfowie jeżdżą tymi w odcieniu brązu i zieleni.

Amerykańskie auta policyjne są dodatkowo wyposażane w chłodzenie, alternatory, a także wyjątkowo wytrzymałe zawieszenie. Wszystko to dla większej skuteczności podczas pościgów, czy innych interwencji wymagających odpowiedniego, wytrzymałego sprzętu.

Nie da się przeoczyć, że polskie samochody policyjne powielają wzorce zachodnie, przynajmniej w kwestii charakterystycznych kolorów. Na naszych drogach spotyka się przeważnie biało-niebieskie osobówki.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.