www.eczas.net https://www.ditex.com.pl/produkty-kategorie/bramy-spiralne http://uni-kat.pl/

Jeśli zajmujemy się nagrywaniem wokalu lub instrumentów, a nie chcemy wydawać pieniędzy na pobyt w profesjonalnym studiu nagraniowym, to powinniśmy rozważyć stworzenie własnego studia w domu. Jak już zaopatrzymy się w odpowiedniej jakości sprzęt do nagrywania, powinniśmy także zadbać o odpowiednie wygłuszenie pomieszczenia. Ekrany akustyczne są do tego idealne. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy na gotowy ekran, to możemy sobie taki stworzyć własnoręcznie. Ekrany akustyczne są niezbędnym elementem każdego studia nagraniowego.

Sprawdzają się one zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy możliwości wygłuszenia całego pomieszczenia, w którym prowadzimy sesje nagraniowe. Praktycznie każde mieszkanie wymaga dodatkowej pracy, w celu stworzenia odpowiedniego wytłumienia dźwięków. Jest to bardzo ważne, ponieważ fale dźwiękowe wydawane przez wokal lub instrument muzyczny, będą odbijały się od ścian i wszystkich innych obiektów i tym samym będą powracać do urządzenia nagrywającego. Jeśli stworzymy ekran akustyczny, który posłuży niejako za „parawan” pochłaniający fale dźwiękowe, to możemy uniknąć tego problemu. Do budowy ekranu akustycznego można posłużyć się elementami, które zakupimy w sklepie budowlanym.

Powinniśmy zaopatrzyć się w drewniane deseczki, zawiasy, elementy łączące, wełnę mineralną lub kamień mineralny oraz tkaninę, której użyjemy do obicia całego osprzętu oraz zszywacz do drewna. Pierwszym etapem jest zbudowanie konstrukcji nośnej z drewna. Za pomocą zawiasów stworzymy ruchome elementy ekranu. Następnie należy wypełnić konstrukcję wełną i obić całość tkaniną. Dobrym pomysłem jest dołączenie kółek, abyśmy mogli przemieszczać nasz ekran, ale jest to tylko dodatkowy element.

Ekran powinien stać pewnie na podłożu, aby przypadkiem nie przechylił się i nie zniszczył naszego sprzętu.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.