https://eventino.pl/catering/ catering weselny poznań

Życie w biegu, a przy tym dbanie o swoje zdrowie i sylwetkę? Ciężko sobie wyobrazić, że można to połączyć. Zwłaszcza jeżeli chcemy zrobić to samemu. Zdarzają się osoby, które są mocno zorganizowane i dobrze wiedzą co robić i jak robić, bo nauczyły się schematów i według nich działają. Zdarza się jednak, że w niektórych okresach roku lub poszczególnych miesiącach nie mamy czasu, aby zajmować się jeszcze naszą dietą. Bowiem nie chodzi przecież o samo rozpisanie poszczególnych posiłków. Trzeba je ugotować, a wcześniej zrobić zakupy (rzadko w jednym sklepie). Dla tych, którzy nie dają rady pogodzić pracy z gotowaniem przychodzą cateringi dietetyczne.

Jest to tylko jeden z rodzajów cateringów, na którym skupimy się w tym artykule. Przede wszystkim jest on pomysłem, który znajduje swoje korzenie szczególnie w dużych miastach. To tam ludzie najwięcej czasu spędzają na chociażby przemieszczanie się pomiędzy pracą, uczelnią, a domem. Catering ten nie odpowiada jednak jedynie na potrzeby zdrowego odżywiania. Coraz częściej spotykane są specjalistyczne diety, które w swoim składzie nie zawierają jakichś składników, np. glutenu, czy mięsa. Takie cateringi mają opracowane sprawdzone jadłospisy, dzięki którym realizują dania w danych dniach.

  • Sprawa jest dość prosta. Decydujemy się na catering i szukamy rozwiązania, które najbardziej nam odpowiada. Z reguły idzie to w parze z obserwowaniem opinii panującej w internecie, czy poleceniach znajomych. W kolejnym kroku wybieramy dietę, kalorię, godziny i dni dostaw. Później wystarczy już tylko cieszyć się z tego, jak bardzo jest to funkcjonalne! Jedyne co trzeba zrobić to otworzyć pudełko, a czasem coś podgrzać w mikrofalówce, czy w piekarniku.
  • Catering dietetyczny ma więc szereg swoich zalet. Może być dopasowany pod indywidualne potrzeby klienta.

    Dzięki niemu oszczędzamy masę czasu i nie musimy myśleć o urozmaicaniu sobie posiłków. Co więcej pomaga nam w utrzymaniu zdrowej diety, jest źródłem motywacji i determinacji. Nie chodzimy do sklepów, więc nie kuszą nas półki ze słodyczami. Dlaczego więc nie skorzystać?

  • Otóż dlatego, że catering posiada także wady. Przede wszystkim tą, która związana jest z kosztami. Średnia cena na miesiąc to wydatek najmniej tysiąca złotych. Kogo więc stać na takie ułatwienie? Duży problem pojawia się także wtedy, gdy potrawy nam zwyczajnie nie smakują.

    Nie każdy musi lubić wszystkie warzywa, przyprawy, czy rodzaje mięs. Jest to trochę wybór w ciemno.

.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.