https://eventino.pl/catering/ opakowania na sztućce catering na komunie poznań

Wesele to bardzo szczególny dzień w życiu zakochanych. Jest dużo rzeczy do załatwienia, czasami nawet nie wiadomo w co włożyć ręce. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, że jedzenie przygotowuje para młoda i jej rodzina. Z tego powodu najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zamawianie cateringu weselnego. Obecnie wszystkie domy weselne mają w swojej ofercie, zaraz przy wynajęciu sali – sam catering.

Bowiem wesele ma być dla gości czymś niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju. Z tego powodu szuka się rozwiązań idealnych, nie ma tu miejsca na pomyłki. Zwłaszcza, że ewentualne błędy mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych! Aby dobrze wybrać catering weselny, należy kierować się poniższymi poradami:

  • Najważniejsze jest sprawdzenie oferty poszczególnych firm cateringowych. Współcześnie wymagania i preferencje żywieniowe gości mogą być bardzo różnorodne. Zwłaszcza jeżeli zaprosimy ponad sto osób, znajdzie się ktoś, kto czegoś nie lubi, nie trawi lub zwyczajnie nie je.

    Obszerne oferty dań nie zwiastują jednak od razu sukcesu. Często zdarza się, że jak czegoś jest za dużo to nie jest to dobre. Warto więc wybrać firmy pośrednie, ale przede wszystkim takie, które cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno w internecie, jak i wśród znajomych i innych nowożeńców;

  • Catering weselny to nie tylko przygotowywanie posiłków, ale także ich wydawanie i obsługa gości. Bardzo często takie firmy mają wypracowane strategie o których warto rozmawiać. Dobrze jest zapytać się jakie osoby dbają o gości oraz czy mają w tym doświadczenie.

    Trzeba dokładnie ustalić chociażby częstotliwość wymiany sztućców i talerzy. Jest to bardzo ważne, gdy na stołach jest ogrom jedzenia, a chcemy uniknąć uczucia zaniedbania zaproszonej rodziny. Istotne jest również wydawanie posiłków. Nie ma nic gorszego niż zimna zupa, czy ziemniaki. Te wszelkie elementy trzeba sprecyzować przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, a co gorsza wpłaceniem zaliczki;

  • Ostatni istotny element to wybór samego menu.

    Istnieje kilka sztandarowych zasad, których firmy cateringowe przestrzegają od lat. Przykładowo unika się zamawiania barszczu na rzecz rosołu, z przyczyn czysto funkcjonalnych. Jeśli ten pierwszy się rozleje, to nie ma szans, żeby białe obrusy zostały nieskazitelnie czyste. Można tylko sobie wyobrazić jak nieelegancko będzie to wyglądało chociażby na zdjęciach.

.W przerwach miedzy zabawą a posilkami goście weselni moga także skorzystac z dodatkowych atrakcji. Idealnym wyborem bedzie na przykład fotobudka https://www.photomadness.pl/

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.