http://www.meblehoreca.pl/aktualnosci/pokrowce_na_fotele_i_krzesla___zapewnienie_wiekszej_ochrony

Jedną z najpopularniejszych technik, którą powszechnie wykorzystuje się do ozdabiania, jest decoupage. Dla wielu osób jest to hobby, dzięki któremu mogą odmienić wygląd pokoju lub całego mieszkania. Początki przygody z decoupage nie należą do trudnych.

Trzeba jednak posiadać kilka akcesoriów, które z pewnością ułatwią nam pracę. Podstawowym narzędziem stosowanym w decoupage są nożyczki o ostrych końcach. To właśnie za ich pomocą możemy wyciąć interesujące nas elementy.

Często są one niewielkich rozmiarów, dlatego posiadanie ostrych nożyczek jest niezbędne. Koniecznie musimy zakupić pędzel. Profesjonaliści polecają głównie te, które posiadają miękkie włosie.

Za ich pomocą nałożymy farbę oraz lakier. Jeśli chcemy stosować inne tricki, które są popularne w decoupage, powinniśmy posiadać gąbki. Dzięki nim uzyskamy efekt cieniowania.

To są podstawowe narzędzia, dzięki którym wykonamy część ozdób w technice decoupage. Bardziej zaawansowane efekty wymagają posiadania rozbudowanego zestawu narzędzi.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.