www.bassetlandia.pl https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-dzieci/

Od paru już lat dość popularne stało się pojęcie coachingu. Niestety wraz z nim przybyło także osób, które pod osłoną coachingu starają się wykorzystać sytuację. Tymczasem coaching może okazać się bardzo istotny, tym bardziej że to przecież pewnego rodzaju pomoc o charakterze psychologicznym. Najważniejszym zadaniem coacha jest odpowiednie wspieranie swojego klienta, który z pomocą takiej osoby jest w stanie osiągać założone cele. Coaching jest więc na przykład bardzo popularny wśród menedżerów, tym bardziej, że poprzez współpracę z coachem można bardzo efektywnie wpłynąć na swoje zawodowe cele i doświadczenia. Dobrze jest wiedzieć, że coaching jak najbardziej można wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy właśnie. Najważniejsze jest jednak znalezienie właściwej osoby, której będziemy w stanie zaufać – jest to podstawa jeśli chodzi o tego typu współpracę. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że coach nie będzie prowadził nas za rękę do celu – wręcz przeciwnie, powinien być dla nas jedynie drogowskazem, abyśmy sami byli w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju problemami i znaleźć wyjście z trudnych dla nas sytuacji.

Dobry coach z pewnością charakteryzuje się dużą efektywnością, dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnością wprowadzenia teorii w życie.

Czy warto stawiać na coaching?

Każdy przypadek jest inny. W związku z tym trudno powiedzieć, czy coach w konkretnej sytuacji będzie lepszy niż na przykład terapeuta. Trzeba jednak wiedzieć, że praca z coachem może dać naprawdę bardzo dobre efekty. Stanie się tak przede wszystkim w momencie, kiedy nawiążemy z coachem dobrą relację, a on będzie miał nie tylko odpowiednie kompetencje, ale też będzie potrafił zastosować je wszystkie w praktyce. Niezwykle ważnym aspektem jest to, aby coach był w stanie wytworzyć komfortową i swobodną atmosferę. Dodatkowo, taka osoba musi mieć także bardzo dobre zdolności obserwacyjne, przede wszystkim ze względu na to, aby móc zadawać właściwe pytania w trakcie całego tego procesu, a potem proponować pewne rozwiązania. Coach nie poprowadzi nas jednak prosto do celu – to nadal od nas zależy w tej kwestii najwięcej, lecz coaching może okazać się dla nas nieocenioną pomocą.

W związku z tym warto zastanowić się nad tego typu współpracą, szczególnie jeśli doskwierają nam różnego rodzaju problemy natury osobistej bądź zawodowej.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.