abcdomow.pl Ganja Mafia ubrania garnitury duże rozmiary

Poszetka to coraz bardziej popularny dodatek do garnituru. Przez wielu mylnie nazywana jest butonierką – butonierka to przecież dziura w klapie marynarki. Czym więc tak w zasadzie jest poszetka? To po prostu ozdobna chusteczka, bardzo często biała i w kształcie prostokąta, którą wkładamy do górnej kieszonki w naszej marynarce. Klasyczny wygląd zapewni nam wspomniana biała, prostokątna poszetka, która pozostaje tym najbardziej klasycznym właśnie wyborem. Ale to nie znaczy, że i my powinniśmy podporządkować się tej modzie – poszetkę można bowiem znakomicie wykorzystać do podkreślenia pewnych aspektów swojej stylizacji.

Zanim jednak przejdziemy do wyboru odpowiedniej dla nas poszetki, warto jest wiedzieć, z jakiego materiału wykonuje się poszetki. Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się do tego jedwab, natomiast możemy także spotkać poszetki z lnu, wełny czy bawełny. Myli się ten, który myśli, że poszetka to chusteczka jak każda inna – te najwyższej jakości obszyte są w sposób ręczny, a cechuje je niezwykła precyzja wykonania. Tymczasem wkładając ją do kieszonki, świat widzi tylko niewielką jej część – to dlatego ważne jest, aby ułożyć ją w taki sposób, żeby widoczne było to, co w wybranej poszetce jest najlepsze.

Dobieramy poszetkę do krawata

Poszetka zdecydowanie najczęściej występuje jako dodatek nie tyle do garnituru, co po prostu do krawata.

Oczywiście, w wielu sytuacjach możemy pokazać się z poszetką nie nosząc przy tym krawatu, natomiast oba te elementy mogą stanowić naprawdę świetne uzupełnienie. Ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób dobrać poszetkę do krawata – jedną z pierwszych zasad jest to, że nie mogą być one wykonane z tego samego materiału. Warto także pamiętać o tym, że poszetkę dobieramy albo na zasadzie podobieństwa do krawatu, albo na zasadzie kontrastu. Początkującym zdecydowanie łatwiej będzie skorzystać z tej pierwszej opcji na zasadzie podobieństwa chociażby koloru obu tych dodatków. Nieco bardziej zaawansowani mogą natomiast próbować z doborem na podstawie kontrastu, co niekiedy potrafi dać naprawdę znakomity, często zaskakujący efekt.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.