walzdraht https://modo24.pl/

Ochrona przed hałasem z zewnątrz jest jednym z najbardziej podstawowych problemów każdego miłośnika muzyki lub jej twórcy. Izolacja akustyczna musi zapewnić nam całkowite wytłumienie dźwięków, które psułyby odbieraną przez nas muzykę, czy też nagrywany przez nas dźwięk. Jak zatem zaprojektować pomieszczenie w taki sposób, aby zapewniało ono największy możliwy komfort słuchania i nagrywania? Najczęściej akustyka wnętrza jest zależna od kształtu pomieszczenia.

Do tego dochodzą także wszystkie obiekty, które znajdują się wewnątrz, a także materiał, z których zostały one wykonane. Wszystko to składa się na odbierane przez nas właściwości fal dźwiękowych rozchodzących się w każdym kierunku i odbijających od ścian oraz obiektów. Pomieszczenie amatora muzyki powinno być (w miarę możliwości) zaokrąglone.

W ten sposób rozpraszanie fal dźwiękowych będzie najbardziej optymalne, co zagwarantuje nam najlepsze możliwe warunki akustyczne. Niezwykle istotnym zabiegiem, który pomoże nam w osiągnięciu maksymalnej wydajności, jest utworzenie ekranów akustycznych. Aby zagwarantować zmaksymalizowanie doznań płynących z użytkowania sprzętu audio, takie ekrany powinny być dokładnie rozmieszczone w pomieszczeniu.

W miejscach, gdzie ekrany akustyczne będą stykać się z podłogą, ścianą i sufitem, powinniśmy dodatkowo umieścić taśmy akustyczne, które będą przeciwdziałały sytuacji, gdy drgania fal dźwiękowych przenoszone będą na konstrukcję ekranu. Materiał, z którego wybudowane zostały ściany także ma znaczenie. Niektóre materiały, takie jak na przykład gładź gipsowa, bardzo dobrze pochłaniają i rozpraszają dźwięk.

Inaczej ma się sprawa z metalem i szkłem. Powinniśmy zrezygnować z nadmiaru tych materiałów, gdyż te dość mocno odbijają się na jakości przenoszonego dźwięku.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.