https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-mlodziezy/ sita.pl

Praca bardzo często pochłania ogromną część naszego życia. Czasami nie ma w nim już miejsca na tak zwane inwestycje w rozwój osobisty. Tymczasem tego typu inwestowanie w siebie pomoże pomóc nam nie tylko w codziennym życiu, ale również w pracy właśnie. Z reguły jest to więc kształcenie zawodowe, choć sposobów na inwestowanie we własny rozwój osobisty jest dużo więcej. Dlaczego warto? Kto powinien się na to zdecydować? Odpowiadając sobie na te pytania z pewnością będzie nam dużo łatwiej podjąć decyzję o tym, by wreszcie zrobić coś dla siebie i rzeczywiście zainwestować w rozwój osobisty. Nabywanie nowych umiejętności to przede wszystkim spora satysfakcja. Choć z reguły decydujemy się na inwestowanie w siebie przede wszystkim ze względu na pracę to jednak niekiedy tego typu inwestycję stanowią spełnienie dziecięcych marzeń. Tak czy siak, z pewnością warto się nad tym wszystkim dobrze zastanowić. Co może być takim inwestowaniem w siebie? Będzie to na przykład zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych albo nauka języka obcego. W dłuższej perspektywie każda taka inwestycja w rozwój osobisty powinna się nam zwrócić – jeśli nie w pracy to być może w codziennym życiu.

Dlaczego warto inwestować w siebie?

Powodów jest dużo. Po pierwsze, może nam to bardzo pomóc na rynku pracy. Posiadając zdywersyfikowane umiejętności będziemy mieli bowiem większe szanse na znalezienie satysfakcjonującej nas pozycji. Dodatkowo, pozyskiwanie kolejnych kwalifikacji może być także kluczowe w naszej karierze i osiąganiu coraz wyższych stanowisk. Po drugie, rozwój osobisty przydaje się również na co dzień – nauka obcego języka może zaprocentować w trakcie podróży albo nawet umożliwić przeprowadzkę do nowego miejsca. Z kolei nauka kompetencji informatycznych może znacząco ułatwić nam poruszanie się w internecie. Jakby tego było mało, dzisiaj nie trzeba wcale dużych nakładów finansowych, aby w siebie zainwestować. Szeroko dostępne są różnego rodzaju szkolenia czy kursy, a ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Jedyne, czego potrzeba to znalezienie czasu, z czym oczywiście nie jest wcale tak łatwo. Warto jednak zastanowić się nad tym czym tak w zasadzie jest dla nas rozwój osobisty i w jaki sposób możemy zainwestować w siebie samego.

Istnieje wiele dróg, aby się rozwijać i spełniać swoje marzenia albo budować sobie lepszą przyszłość – czy to w życiu codziennym, czy też w pracy, zdobywając kolejne szczeble kariery.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.