pisanie-prac.waw.pl https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-dzieci/

Wiele osób szuka swojej ścieżki rozwoju. Szczególnie ważne jest to we współczesnym świecie. Można się zastanawiać, co ma właściwie na to wpływ. Z pewnością ludzie nie radzą sobie ze swoimi pomysłami, ciężko im dążyć do realizacji założonych celów. To raczej normalna kolej rzeczy. Jesteśmy tylko ludźmi i potykanie się o problemy to nic złego. Coaching to dość nowatorska i szczególna nauka o rozwoju. Można by nawet powiedzieć, że zyskała miano bardzo nowoczesnej, ale i modnej. Coraz więcej ludzi korzysta z porad coacha, odbywa się szereg szkoleń w dużych firmach i spotkań. Zanim jednak zdecydujemy się na spotkanie z coachem – należy zastanowić się nad własną osobą. Trzeba postawić sobie szereg pytań, które uświadomią nas w przekonaniu, że to właśnie o to w istocie chodzi. Po niektórych pytaniach, możemy dojść do wniosku, że coaching nie jest stworzony dla nas.

Bowiem są przecież doradcy zawodowi, mentorzy, psycholodzy, którzy w istocie zajmują się podobnymi tematami. Coaching różni się od nich w ten sposób, że osoba prowadząca nigdy nie grzebie w przeszłości. Coach nigdy nie będzie kierował na inne tory. Jest osobą, która współuczestniczy w procesie, nie jest jego współtwórcą. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przez zdecydowaniem się na pierwszą sesję coachingową:

  • Po pierwsze należy zastanowić się czym właściwie jest coaching, jak dużo o nim wiemy i czy rzeczywiście jest formą, na którą wydamy swoje pieniądze. Dobrze jest przeszukać informacje, które nam w tym pomogą, np. w internecie, czy popytać znajomych;
  • Należy bardzo umiejętnie określić swoje cele oraz sprawdzić w jaki sposób coaching ma pomoc w ich realizacji;
  • Na rynku jest bardzo dużo coachów. Każdy z nich specjalizuje się lub ma większe doświadczenie w danym obszarze, dziedzinie. Dobrze dobrać taką osobę w sposób, w który w rzeczywistości chcemy działać, np. decydując się na daną formę prowadzonych zajęć, czy konkretne narzędzia;
  • Wybierając odpowiedniego coacha, należy sprawdzić jego historię. Jak zostało wyżej wspomniane, jest to dość nowa nauka, która stała się swego rodzaju trendem. Warto więc zwrócić uwagę, czy dany coach ma stosowne doświadczenie zawodowe, jaką szkołę ukończył i czy w istocie jest profesjonalny.

.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.