www.stadiony360.pl http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-szeptane

Coaching, czyli nauka o rozwoju osobistym, to bardzo ciężka praca. Niektórym jednak błędnie się wydaje, że jest to coś w rodzaju trendu, z którego korzystają osoby, które nie mają co zrobić z pieniędzmi. Nie jest to prawda. Coaching to nauka, która w istocie ma pomóc ludziom, którzy się z czymś zmagają, do czegoś dążą, chcą coś zmienić. Nie jest to moda, ale stale rozwijająca się dziedzina.

We współczesnym świecie stałego rozwoju, ludzie coraz częściej decydują się na taką formę. Jest bardzo wielu zwolenników, którzy stale obserwują zmieniające się trendy oraz stale, pojawiające się ciekawe narzędzia rozwojowe. Niestety w tym obszarze nieco zarysowuje się błędne koło. Obserwacja i fascynacja tematem nic nie da, jeśli w istocie będziemy popełniać podstawowe błędy. Coaching ma także wielu przeciwników, którzy twierdzą, że jest to tylko i wyłącznie strata czasu i pieniędzy.

Z pewnością wielu ludzi się z tym zmaga, ponieważ nie zbierają zamierzonych plonów, po świetnie rozpisanym projekcie sesji coachingowej. Warto jednak zastanowić się dlaczego tak jest? Co jest tego powodem? Oto najczęściej popełniane błędy, przez które większość zniechęca się do dalszego korzystania z tej formy:

  • Coaching to seria praktyk i używanych narzędzi. Ludzie niestety nie chcą się im poddawać, twierdząc przy tym, że są głupie, naiwne i nic nie wnoszą. To jest główny błąd, przez który nigdy nie osiągniemy zamierzonych rezultatów. Warto łamać swoje wypracowane schematy, sięgać najwyżej jak się da.

    Ćwiczenia działają, a za ich poprawność wpływają autorzy. Nie bez powodu znajdują się w publikacjach książkowych i na najbardziej szanujących się portalach coachingowych;

  • Systematyczność, a raczej jej brak to błąd numer dwa, który zdarza się chyba najczęściej. Problem ludzkości jest taki, że raz na jakiś czas nadchodzi motywacja, która jest odkładana w kąt na kilka dni, gdy nie mamy na nią ochoty. W rozwoju osobistym, szczególnie ważne jest to, aby odbywał się regularnie. Bowiem jest to proces, którego osiągnięcie tego wymaga;
  • Rozwój osobisty wymaga cierpliwości.

    Nie powinniśmy nastawiać się na efekty, których w istocie nie da się osiągnąć w krótkim czasie. Nie należy wierzyć wielkim zmianom bez poświęceń czasowych, to nie jest możliwe do zrealizowania.

.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.