gotowanie-w-mniejszym-miescie.pl https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-mlodziezy/

Rozwój osobisty to zazwyczaj pojęcie związane z osobami młodymi, które wchodząc na rynek pracy podejmują się różnego rodzaju aktywności i inwestują w siebie. Może chodzić tutaj o rozwijanie zdolności komputerowych albo o naukę języka obcego. Często wynika to właśnie z chęci poprawienia swojej pozycji na rynku pracy, choć niekiedy ma także podłoże bardziej osobiste tak jak na przykład nauka języka, która umożliwi nam przeprowadzkę do innego kraju. Ale w tym wszystkim warto pamiętać, że wiek nie jest przeszkodą do tego, aby cały czas inwestować w siebie i swój rozwój osobisty. W związku z tym inwestycje w siebie są jak najbardziej możliwe również wśród osób starszych czy seniorów. Co więcej, podejmowanie przez nich tego typu aktywności jest wprost wskazane.

W życiu każdego człowieka – bądź przynajmniej przeważającej większości – przychodzi pewien moment kryzysu, kiedy nie wiemy tak w zasadzie co dalej, a nic nie przynosi nam uciechy. Często wynika to z wypalenia zawodowego, a powodem mogą być również różnego rodzaju problemy osobiste. Rozwiązaniem na kryzys może być właśnie rozwój osobisty, który jest jak najbardziej możliwy nawet po 40-tce i później.

Jak starzeć się aktywnie?

Osoby po okresie młodości jak najbardziej mogą inwestować w siebie i swój rozwój osobisty. Marzenia można spełniać w każdym wieku, podobnie zresztą jak pokonywać kolejne szczeble swojej upragnionej kariery. Najważniejsze to mieć chęci oraz czas – organizacja czasu to zresztą jedna z kluczowych rzeczy, jeśli chodzi o rozwój osobisty.

Warto pamiętać, że ten rozwój nie zawsze musi być ściśle powiązany z pracą. To może być coś, co zawsze chcieliśmy robić – odkrycie nowej pasji albo pogłębienie danego zainteresowania. Bardzo często dzieje się zresztą tak, że pozyskujemy w ten sposób takie umiejętności, które wykorzystamy potem w życiu i/lub w pracy. Także starsze osoby powinny więc podejmować różnego rodzaju nowe aktywności – emerytura może być dla wielu z nich dużym szokiem, bo nagle nie wiadomo co tak w zasadzie zrobić z całym tym wolnym czasem. Ale jak się okazuje, istnieje wiele sposobów na to, aby nadal kształtować swój rozwój osobisty nawet w nieco bardziej zaawansowanym już wieku. Zawsze jest bowiem czas na to, by spełniać marzenia (nawet te dziecięce) i robić to, co od zawsze nas interesowało, ale wcześniej nigdy nie mieliśmy do tego okazji bądź czasu.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.