firany do sypialni obrusy do restauracji

Wielkanoc to szczególny czas, który spędza się głównie w gronie rodziny. Bardzo ważne jest wówczas przede wszystkim uroczyste śniadanie w Niedzielę Wielkanocną – powinno ono przebiegać bez żadnych zakłóceń. Z tego powodu bardzo ważny okazuje się wystrój stołu, przygotowywanego na tę okazję.

Warto zwrócić uwagę na to, że stół zawsze jest centralnym elementem w jadalni oraz kuchni. Z tego powodu trzeba bardzo dbać o to, by z jednej strony przykuwał uwagę gości, z drugiej natomiast stanowił spójną całość z resztą pomieszczenia. Polecanymi kolorami, które na pewno sprawdzą się w czasie świąt wielkanocnych, są zieleń, biel oraz żółć.

To właśnie je powinno się wykorzystywać przy dekorowaniu stołu. Warto też postawić na stole świeże kwiaty (jeśli oczywiście w domu nie ma zwierząt, na które rośliny mogłyby w jakikolwiek sposób niekorzystnie wpłynąć) lub wybrać obrusy czy serwetki papierowe z motywem kwiatowym. Nieodzownym atrybutem świątecznym są też gałązki bazi.

Warto, by wszystkie nakrycia były dobrze przemyślane, by mogły doskonale podkreślać niepowtarzalny klimat wielkanocnych chwil w rodzinnej atmosferze. Najlepiej, jeśli pojawią się tam pogodne barwy z ciekawymi, optymistycznymi motywami, nawiązującymi tematycznie do świąt. Dobrym wyborem okaże się biały obrus, który swoim uniwersalnym, a jednocześnie eleganckim wyglądem, będzie stanowił doskonałą bazę dla innych akcesoriów.

Wówczas świetnie sprawdzą się także białe nakrycia, które mogą być jednak wzbogacone jakimś delikatnym, najlepiej linearnym wzorem.

Xenia

Written by

Xenia

Lubi nurkować, dlatego co roku szuka nowych plaż.